Od prosince platí nový zákon o spotřebitelském úvěru. Jaký má vliv na hypoteční úvěry? Zásadní! Zajímají vás největší změny? Tady jsou.

Banky budou přísněji posuzovat úvěruschopnost klientů, tedy příjmů a výdajů a informace o tom, jak klienti spláceli či nespláceli dosavadní dluhy. ČNB omezila poskytování 100%ních hypoték a od dubna 2017 by banky neměly poskytovat ani 95% hypotéky. Co to pro zájemce o hypotéku znamená? Budou muset mít více vlastních finančních prostředků. Na druhou stranu dojde k uvolnění podmínek předčasného splacení. Hypotéku tak půjde částečně nebo úplně celou splatit předčasně.

Bez poplatku to půjde v těchto případech: v důsledku úmrtí, dlouhodobé nemoci nebo invalidity a dále 1x ročně ve výši 25% z celkové výše úvěru.

Úvěr půjde předčasně splatit i při prodeji nemovitosti po dvou letech splácení hypotéky. Banka tak má nárok na sankci 1%, max. 50 tisíc Kč.

Chcete vědět více informací? Neváhejte se na nás obrátit.

Přemýšlíte o vlastním bydlení ?

Mít vlastní střechu nad hlavou je snad základní potřebou každého z nás. Jestli přemýšlíte o svém bydlení, teď je ta nejlepší příležitost. Sazby hypoték jsou totiž na svém minimu.

Nemáte přehled o úrokových sazbách? Pomůžeme Vám vybrat tu nejlepší.

Rozhodujete se mezi bydlením ve vlastním a placením nájmu?

Pan Y bydlí v nájemním bytě a platí měsíční nájem 7000 Kč. Ročně to je 84 000 Kč. Po dvaceti letech placení nájmu nebude vlastnit žádnou nemovitost a přitom ho to bude stát 1 700 000 Kč.

Pan X se rozhodl investovat do koupě bytu. Vzal si hypotéku a pořídil si byt v hodnotě 1 300 000 Kč. Měsíční splátka hypotéky ho vyjde na 6900 Kč. Za dvacet let bude mít pan X doplacenou hypotéku a bude vlastnit nemovitost v hodnotě min. 1 300 000 Kč.

Spočítejte si Vaši splátku

Chci poradit od finančního poradce

 

Věděli jste, že refinancováním hypotéky se dají ušetřit až desetitisíce korun ?

Spočítejte si, kolik Vám ušetříme refinancováním hypotéky

Chci poradit od finančního poradce